سوریه؛ هشدار اسرائیل و آمریکا به رژیم ایران


وزیر دفاع آمریکا گفته: ایالات متحده رفتارهای خصمانه رژیم ایران در منطقه را تحمل نخواهد کرد.

به نقل از نامه نیوز، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا در کنفرانسی خبری در پنتاگون، حکومت ایران را بی‌ثبات‌کننده‌ترین عامل در منطقه دانست.

جیمز متیس در ادامه گفت که به رژیم ایران به خاطر رفتارهایش هشدار داده شده است.

وزر دفاع آمریکا همچنین گفت که کشورش با مردم ایران مشکلی ندارد و مشکل شان تنها با حکومت ایران است.

از سوی دیگر پس از اعلام توافق جدید میان دولت سوریه با رژیم تهران، اسرائیل بار دیگر تهدید کرد که مراکز نظامی حکومت ایران در سوریه را هدف حمله قرار می‌دهد.

به گزارش رادیو فرانسه، وزیر اطلاعات اسرائیل روز چهارشنبه ه رادیو دولتی این کشور گفت: «توافق صورت‌گرفته میان بشار اسد و رژیم ایران یک آزمایش برای اسرائیل است: واکنش ما روشن و واضح است. ما به حکومت ایران اجازه نمی‌دهیم که از نظر نظامی در سوریه مستقر شود».

این عضو کابینه امنیتی اسرائیل که بنیامین نتانیاهو ریاست آن را بر عهده دارد، اضافه کرد: «ما با تمام توان خود علیه همه اهداف رژیم ایران که اسرائیل را تهدید‌ کنند، واکنش نشان می‌دهیم. اگر نیروی هوایی ارتش سوریه علیه ما اقدام کند، هزینه این اقدام خود را خواهد پرداخت».

این اظهارات وزیر اطلاعات اسرائیل در حالی است که وابسته نظامی جمهوری اسلامی در دمشق گفته: مشاوران نظامی ما در سوریه باقی خواهند ماند.

جمهوری اسلامی علاوه بر حمایت نظامی، از نظر سیاسی و به ویژه اقتصادی نیز رژیم بشار اسد را تقویت می‌کند.

اسرائیل که حکومت ایران را مهم‌ترین دشمن خود در جهان می‌داند، اعلام کرده که قصد ندارد در جنگ سوریه مداخله کند، اما اسرائیل تاکنون بارها اهدافی را در سوریه بمباران کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *