عمليات ادلب؛ هشدار آمریکا به اسد و روسیه


آمریکا عمليات ادلب را اقدامی خطرناک توصيف کرد و به بشار اسد و روسیه هشدار داد.

­ وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه گفت آمریکا حمله نظامی رژیم سوریه به استان ادلب را افزایش تنش ها در درگیری های سوریه قلمداد خواهد کرد.

پمپئو همچنین در توییتی این عملیات را یک اقدام خطرناک توصيف کرد.

پمپئو در پیامی در توییتر ضمن انتقاد از سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به علت دفاع از عملیات سوریه و روسیه در ادلب نوشت: لاوروف از حمله سوریه و روسیه به ادلب دفاع می کند.

این در حالیست که سفیر روسیه در واشنگتن نسبت به تصمیم احتمالی آمریکا برای حمله به سوریه هشدار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن، طی سخنانی گفت: من به واشنگتن اعلام کرده‌ام که مسکو نگران آماده شدن ایالات متحده برای حمله به سوریه است.

وی افزود: ما نگرانی خود را از برخی نشانه‌ها حاکی از آمادگی آمریکا برای اجرای حملاتی نظامی علیه سوریه به واشنگتن اعلام کردیم.

سفیر روسیه در واشنگتن ادامه داد؛ چنین مقدماتی یک نگرانی عمیق برای ما به شمار می‌رود و از واشنگتن می‌خواهیم تا اسناد و مدارک محکمی درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط سوریه را ارائه دهد.

وزارت دفاع روسیه هشدار داده است که احتمال آمریکا از این مساله به عنوان بهانه ای برای انجام حملات جدید به تاسیسات دولتی سوریه استفاده می‌کند.

21 اوت نیز انگلستان، فرانسه و آمریکا اعلام کردند که به هرگونه استفاده احتمالی از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوریه، به طور قاطع پاسخ خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *