انفجار دمشق؛ یک سرکرده سپاه قدس زخمی شد


منابع خبری سوریه می گویند که ارتش اسرائیل یک بار دیگر مواضع نظامی در نزدیکی دمشق را هدف قرار داده و شماری از افراد کشته یا مجروح شده اند که یکی از زخمی شدگان ژنرال ماهر الاسد برادر بشار اسد بوده و نفر دوم یک ژنرال سپاه قدس حکومت ایران گزارش گردید.

انفجارها در فرودگاه نظامی “المزۀه” در حومه دمشق رخ داد و ارتش سوریه می گوید که محل منفجر شده یک انبار اسلحه بوده است.

این حادثه چند روز پس از آن روی داد که نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل تاکید کردند که امضای پیمان نظامی بین رژیم های ایران و سوریه، اسرائیل را از حق دفاع از خویش باز نخواهد داشت.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، بنیامین نتانیاهو در سخنرانی چند روز پیش، بی آن که به حضور نظامی حکومت ایران در سوریه، به صورت مستقیم اشاره کند، گفت: آنانی که بخواهند به ما آسیب برسانند، خود آسیب خواهند دید و کسانی که بخواهند ما را نابود کنند، خود نابود خواهند شد.

حلقه محاصره به دور سلیمانی تنگتر میشود

اسناد دولتی که در ایالات متحده انتشار یافت، از ابعاد دخالت های نظامی حکومت ایران در نزاع های مسلحانه در عراق پرده بر می دارد و نشان می دهد که یکی از هدف های عمده رژیم ایران، ضربه زدن به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق بوده است.

در اسناد منتشر شده آمده است که حکومت ایران عوامل دست نشانده خود در عراق را تعلیم جنگی می داد تا شیوه های آسیب رساندن به سربازان آمریکایی را فراگیرند.

در اسناد طبقه بندی شده آمریکایی که دوران محرمانه بودن آن ها به پایان رسیده و در این هفته آزاد شده، از جمله آمده است که بسیاری از رزمندگان شیعه عراقی که به اسارت نیروهای آمریکایی درآمدند، در بازپرسی اعتراف کردند که توسط ماموران سپاه پاسداران تعلیم جنگی دیده بودند.

مقامات حکومت ایران در گذشته بارها به صورت غیرمستقیم، اجرای این شیوه را مورد تائید قرار داده بودند. ولی این نخستین بار است که اسناد ارتش آمریکا در این زمینه رونمایی می شود.

آگاهان سیاسی می گویند که افشای این واقعیت ها، دولت پرزیدنت ترامپ را در پایان بخشیدن به عملیات دخالت جویانه رژیم ایران در کشورهای منطقه مصمم تر می سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *