حمله کم سابقه به خامنه ای و پاسخ دلواپسان


برخی نمایندگان مجلس ولایت امروز از وضعیت معیشتی مردم که هر روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود ابراز نگرانی کردند و هشدار دادند بترسید که دست خدا از آستین مردم بیرون بیاید و یقه ما را بگیرد. آنها سلطه سپاه پاسداران بر اقتصاد کشور را از جمله عوامل این وضعیت بحرانی دانستند و خواستار بازگشت آنها به پادگان ها شدند.

از جمله غلامرضا حیدری گفت: به‌ هوش باشیم، به‌ هوش باشیم، باندهای مافیایی پشت صحنه مؤسسات مالی، قاچاق کالا، بدهکاران بزرگ مالی، بازار شدیدا آشفته ارز و سکه، خفه کردن در استخر، ناگهان کلیت نظام را به خفگی نکشاند.

پروانه سلحشوری نیز مسئولان نظام را خطاب قرار داد و گفت‎: امروز در شرایطی به سر می‎بریم که از نظر اقتصاد ملی، پول ایران از بی‎ارزش‎ترین واحدهای پول دنیا است. گرانی، رانت، احتکار و فساد بیداد می‎کند و از نظر اجتماعی، بیکاری، فقر، فحشا و نبود آزادی‌های اجتماعی ازجمله بازداشت فعالان مدنی و صنفی به‌طور روزمره مشاهده می‌شود.

او در ادامه بطور تلویحی شخص خامنه‌ای و سیاستهای او را مسبب این وضعیت دانست و گفت: به خدا پناه می‌برم و خطابم را مقام معظم رهبری قرار می‌دهم، زیرا اعتقاد دارم تنها راه برون‌رفت از ابرچالش‌های فعلی، ورود رهبری برای نجات کشور است.

واکنش دلواپسان خامنه ای

مهدی کوچک زاده، نماینده سابق مجلس و عضو جبهه پایداری در صفحه اینستاگرام خود کاریکاتوری از سلحشوری منتشر کرده و در پیوست آن نوشته‎ است: «خامباجی: می‌خواستم از نهاد‌های نظامی و شبه‌نظامی و حضور همه‌جانبه آن‌ها در امور کشور انتقاد کنم، ولی مگر می‌شود به گروهی که سه گانه قدرت، ثروت و نیروی نظامی را با هم دارند، اعتراض کرد، نهاد‌های نظامی به پادگان‌ها برگشته و به وظایف ذاتی خود بپردازند تا اقتصاد و فرهنگ سامان بگیرد; من‌: خامباجی به خانه‌ات برگرد و اگر توفیق یافتی دو رکعت نماز برای عاقبت بخیری خودت و شوهرت بخوان قول میدم اندکی از مشکلات مردم کم شود! شوهر ایشون رد صلاحیت شد سر از معاونت وزارت صنایع درآورد خودشو تو لیست امید تکرار کردن اونوقت به نظامیان شریف کشور ایراد می‌گیره.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *