ادلب/حمله نظامی؛ فرانسه هم اسد را تهدید کرد


رئیس ستاد مشترک ارتش فرانسه امروز رژیم دمشق را تهدید کرد و گفت: نیروهای ما آماده اند، در صورت استفاده از سلاح شیمیایی در حمله ادلب، به اهدافی در سوریه حمله کنند.

این اظهارات مقام فرانسوی پس از آن مطرح می شود که آمریکا اعلام کرد ارتش سوریه به دنبال حمله شیمیایی به مخالفان خود در ادلب است و در نظر دارد در صورت وقوع این حادثه، پاسخ سختی به رژیم اسد بدهد.

کاخ سفید واشنگتن با اشاره به احتمال استفاده رژیم اسد از سلاح‌ شیمیایی در این حمله نظامی، دمشق را تهدید کرد که در صورت استفاده از اینگونه سلاح‌ها، با پاسخ سریع واشنگتن مواجه خواهد شد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که میلیون‌ها غیرنظامی بی‌گناه در معرض تهدید حملات قریب‌الوقوع رژیم اسد هستند، که تحت حمایت روسیه و رژیم ایران است.

به گفته سفیر آمریکا در سازمان ملل، شورای امنیت روز جمعه نشستی در باره اوضاع ادلب برگزار خواهد کرد.

واکنش روسیه به هشدار آمریکا

کرملین در واکنش به هشدار رئیس جمهور آمریکا در خصوص حمله به ادلب، با بیان اینکه چنین تهدیدهایی رویکردی جامع برای مسئله ادلب نیست، اعلام کرد: ارتش سوریه ” آماده حل مشکل تروریسم در استان ادلب است “.

این در حالیست که رئیس جمهور آمریکا دوشنبه شب به بشار اسد نسبت به حمله نظامی به ادلب هشدار داد و از روسیه و رژیم ایران نیز خواست در چنین حمله ای شرکت نکنند.

پرزیدنت ترامپ در پیامی در توییتر، بشار اسد را از حمله نظامی بی پروا به ادلب برحذر داشت و نوشت: حمله نظامی به ادلب می تواند فاجعه بار باشد.

رئیس جمهور آمریکا در این پیام از رژیم ایران و روسیه نیز خواست که بخشی از این اشتباه بزرگ که یک فاجعه انسانی بالقوه را در پی خواهد داشت، نباشند.

پرزیدنت ترامپ نوشت: روسیه و حکومت ایران اگر در این فاجعه انسانی احتمالی شرکت کنند، مرتکب یک اشتباه بزرگ انسانی خواهند شد؛ ممکن است صدها هزار نفر کشته شوند؛ نگذارید چنین اتفاقی رخ دهد.

این در حالیست که جواد ظریف روز دوشنبه با پیام خامنه ای به دمشق رفت تا از بشار اسد در حمله نظامی به ادلب حمایت کند.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان ملل متحد حدود سه میلیون غیرنظامی و مخالفان میانه رو بشار اسد در منطقه ادلب سکنی دارند و سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی نسبت به حمله رژیم بشار اسد به این منطقه شدیدا هشدار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *