احتمال اعدام سه زندانی سیاسی کُرد فردا+فیلم


مسئولان زندان رجایی شهر در تماس با خانواده های این زندانیان سیاسی محکوم به اعدام از آنان خواسته‌اند که امروز برای آخرین ملاقات به زندان مراجعه کنند؛ احتمال می‌رود که حکم این سه تن روز شنبه اجرا گردد.

فیلم زیر: درخواست مادر زانیار مرادی از مجامع حقوق بشری

بی اطلاعی از وضعیت سه زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام محبوس در زندان رجایی شهر کرج، موجب نگرانی خانواده و نزدیکان این افراد شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، از وضعیت لقمان و زانیار مرادی و همچنین رامین حسین پناهی سه زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام از روز گذشته چهارشنبه ۱۴ شهریور هیچ اطلاعی در دست نیست و خانواده این زندانیان محکوم به اعدام در بی خبری و نگرانی از وضعیت فرزندانشان بسر می برند.

عثمان مرادی، پدر لقمان مرادی به گزارشگر کمپین گفت: “از زندان رجایی‌شهر با ما تماس گرفتند و از ما خواستند برای ملاقات با زانیار مرادی و لقمان مرادی روز جمعه به زندان رجایی‌شهر مراجعه کنیم”.

کمپین پیش تر در گزارشی تحت عنوان انتقال ناگهانی زانیار و لقمان مرادی دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام به بند اطلاعات سپاه از انتقال این زندانیان خبر داده بود.

امجد حسین پناهی، برادر رامین حسین پناهی، دیگر زندانی محکوم به اعدام در زندان رجایی شهر کرج طی گفتگو با گزارشگر کمپین گفت: «از صبح روز چهارشنبه ۱۴ شهریورماه دیگر هیچ خبری از وضعیت رامین در اختیار نداریم».

امجد حسین پناهی در ادامه گفتگو با گزارشگر کمپین گفت: «خانواده و وکلای رامین پس از پیگیری های مداوم نتوانستند خبری از برادرم بگیرند و تاکنون هیچ مسئول و نهادی پاسخ شفافی در این خصوص به آنها نداده و ما نگران این هستیم که مبادا رامین را بصورت مخفیانه اعدام کنند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *