فروش ایران؛ پیشنهاد خائنانه خامنه ای به پوتین


خامنه ای جمعه شب در دیدار با پوتین در تهران گفت: همکاری جمهوری اسلامی و روسیه در موضوع سوریه یک نمونه برجسته و یک تجربه بسیار خوب از همکاری دو جانبه است.

خامنه ای که اخیرا مالکیت ایران در دریای خزر را به فروش گذاشت تا شاید از حمایت روسیه برخوردار شود، در دیدار امشب با پوتین با بیان اینکه همکاری‌های دو جانبه جمهوری اسلامی و روسیه می تواند در مسائل جهانی نیز گسترش یابد، گفت: یکی از مواردی که دو طرف می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند، مهار آمریکا است زیرا آمریکا یک خطر برای بشریت است و امکان مهار آن نیز وجود دارد.

اظهارات خامنه ای در حالیست که سایت تابناک در مطلبی نوشته: روسوفیل های وطنی تلویزیون تمایل ندارند درباره پیمان شکنی روسها و ضرباتی که آنان بر پیکر منافع ملی ایرانیان وارد کرده اند، سخنی بگویند. روس هایی که در قطعنامه های ملل متحد، پشت ما را خالی کردند، در هنگام نیاز سامانه های دفاعی را به ما ندادند و در حال درو کردن زحمات ایرانیان در سوریه هستند و در یمن هم پا به پای عربستان پیش می روند.

گفتنی است رشید پور مجری معروف شبکه صدا و سیما جمهوری اسلامی که برنامه حالا خورشید را در دست اجرا دارد، در مصاحبه با جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت: «خزر را چند فروخته ای؟»

این در حالیست که محمود صادقی پیش تر در صفحه توئیتر خود درباره جلسه نمایندگان مجلس با ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر نوشت:

«در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، بحث مفصلی با دکتر ظریف درباره کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر داشتیم؛ اما در مجموع، نمایندگان از توضیحات ایشان قانع نشدند.»

آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

نماینده تهران در مجلس به مفاد توافقات رژیم حقوقی دریای خزر واکنش نشان داد و گفت نمایندگان مجلس در جریان توافقات نیستند.

محمود صادقی در واکنش به مفاد توافقات رژیم حقوقی دریای خزر در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

«رئیس‌جمهور در حالی عازم آکتائو شده که مفاد توافقات درباره رژیم حقوقی دریای خزر در هاله‌ای از ابهام است؛ آیا راست است که سهم ۵۰ درصدی ایران به ۱۱ درصد سقوط کرده؟! آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟ مردم بدانید! نمایندگان مجلس اصلا در جریان توافقات پشت پرده نیستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *