واکنش رئیس جمهور عراق به جنایت سپاه


رئیس جمهور عراق امروز حمله موشکی سپاه پاسداران به محل استقرار مخالفین کرد ایرانی در کردستان عراق را بشدت محکوم کرد.

به گزارش تهران 24، به نقل از بغداد پست، دفتر رسانه ای فواد معصوم، رئیس جمهور عراق در بیانیه ای العام کرد که حمله موشکی سپاه پاسداران به دفتر حزب دموکرات در شهر کویسنجق در استان اربیل تنشی خطرناک و نقض امنیت ملی عراق است.

در بیانیه ریاست جمهوری عراق آمده است که کشته و زخمی شدن برخی شهروندان در این حمله موشکی، رئیس جمهور این کشور را نگران و متاسف کرده است.

وی افزود: استفاده از گزینه قدرت راه و جایگزین مناسبی برای گفتگوی مسالمت آمیز نیست.

جزئیات بیشتر از حمله به مواضع کردها

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یازده نفر از اعضای حزب دموکرات کردستان ایران در نتیجۀ بمباران مقر این حزب در کردستان عراق کشته شدند. خبرگزاری فرانسه افزوده است که در نتیجۀ این بمباران (فیلم زیر) که توسط موشک های کاتویوشا صورت گرفته سی نفر دیگر نیز زخمی شدند.

کامران عباس، مدیر بیمارستان شهر “کویسنجق” در کردستان عراق گفته است که دبیر کل فعلی و همچنین دبیر کل سابق حزب دموکرات کردستان ایران از جمله زخمی شدگان این بمباران بوده اند.

به گزارش رادیو فرانسه، با این حال، شاهو حسینی، سخنگوی حزب دموکرات کردستان ایران، در خارج از کشور در گفتگو با بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه گفته است که مقر بمباران شده متعلق به حزب دموکرات کردستان (حدک) بوده (و نه حزب دموکرات کردستان ایران چنانکه در گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است).

او تصریح کرده است که با ملاحظۀ قدرت تخریب انفجارها، این بمباران توسط جمهوری اسلامی و به وسیلۀ موشک های هدف زن “زلزال” صورت گرفته است.

شاهو حسینی از اظهار نظر در مورد شمار دقیق تلفات این حمله خودداری کرده است. او تصریح نموده که بر خلاف گزارش های منتشر شده، در زمان این حمله نه کنگره، بلکه پلنوم کمیتۀ مرکزی این حزب جریان داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *