نشانه‌ جدیدی از پیشرفت در روابط با کره شمالی


سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در تازه‌ترین نامه خود به دونالد ترامپ خواستای دیدار دوباره با رئیس جمهوری آمریکا شده است.

به گزارش یورونیوز، سندرز لحن این نامه را «خیلی گرم» خواند و آن را «بسیار مثبت» ارزیابی کرد. وی تاکید کرد که دولت آمریکا تهیه مقدمات دیدار را آغاز کرده است. سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت که این نامه «نشانه‌ جدیدی از پیشرفت در روابط» دو کشور است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رژه نظامی اخیر کره شمالی که بدون موشک‌های قاره پیما برگزار شد اشاره کرد و آن‌را گامی مثبت در جهت غیرنظامی کردن شبه جزیره کره و خلع سلاح هسته‌ای پیونگ یانگ خواند.

سندرز برگزاری دیدار میان رهبران دو کشور را «مهم» خواند و گفت: «از آنجایی که در کره شمالی اغلب تصمیم‌ها را کیم جونگ اون می‌گیرد» ملاقات دوباره رئیس جمهوری آمریکا با وی اهمیت زیادی دارد.

اقدام هوشمندانه کیم/حماقت آشکار خامنه ای

کره شمالی روز گذشته هنگام برگزاری مراسم هفتادمین سالگرد تاسیس این کشور برای نشان دادن حسن‌نیت خود در مذاکرات صلح با کره جنوبی و آمریکا، از به نمایش درآوردن موشک‌های بالستیک امتناع کرد

با وجودی که کره شمالی تقریبا هر سال رژه نظامی برگزار می کند، ولی رژه نظامی امروز در شرایط بسیار حساسی برگزار شد. به گفته ناظران، کره شمالی در رژه نظامی‌ امسال جانب احتیاط را رعایت و از نمایش موشک‌های بالستیک خود خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رژه بزرگ نظامی کره شمالی امروز در حضور کيم جونگ اون برگزار شد، اما رهبر کره شمالی برخلاف دفعات گذشته در این مراسم سخنرانی نکرد. همچنین نمایش موشکهای بالستیک نیز برای نخستین بار از این رژه نظامی حذف شده بود.

این در حالیست که خامنه ای امروز در جمع شماری از نیروهای نظامی جمهوری اسلامی گفت: از اخم آمریکا نهراسید و آن را به عقب‌نشینی وادار کنید.

خامنه ای گفت: جمهوری اسلامی اکنون به درختی برومند و پرثمر تبدیل شده است. براساس آیه شریفه قرآن هرچه می توانید بر قدرت خود بیفزایید که اقتدار شما دشمن را می ترساند و به عقب نشینی وا می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *