پیکان حمله کیهان خامنه ای بسمت هنرمندان

ایران آنلاین نوشت: روزنامه کیهان از موج افشاگری که شماری از هنرمندان سرشناس در باره اتاق سانسور صدا و سیما به راه انداخته اند عصبانی شده و مدعی شده است که این گروه از هنرمندان برای مطرح شدن پشت صحنه های سانسور تلویزیون را فاش می کنند. کمپین افشاگری در باره انواع سانسورهای صدا و سیما با فراخوان مهدی ژوله از نویسندگان و طنز پردازان سریال های برره شروع شد.

بسیاری از هنرمندان سرشناس از خانم میترا حجار تا مهراب قاسمخانی مشاهدات و تجربه های خود از سانسور در این رسانه را فاش کردند در این میان مطالب افشا شده از سوی ترانه علیدوستی بازیگر سرشناس بازتاب های گسترده پیدا کرد. به همین دلیل کیهان نوک پیکان حمله خود را متوجه او کرد.

کیهان با ادبیات آشنای خود سعی کرده بازیگر معروف نقش شهرزاد را هنرمند درجه دو بنامد و او را متهم کرده که زمانی که از صدا و سیما دستمزد می گرفت محافظه کارانه عمل می کرد.

این روزنامه نوشت: «مدتی است که سینماگران ورشکسته برای «دیده شدن» رو به حاشیه‌سازی‌های مبتذلی آورده‌اند. تازه‌ترین حاشیه‌سازی ورشکسته‌های سینما و تلویزیون، به اصطلاح افشاگری درباره سانسورهای تلویزیون است! این رویداد از فیلمنامه‌نویسی شروع شد که مدت‌هاست هیچ کار قابل توجهی نداشته و مدتی است که به عرصه بازیگری رو آورده و در این زمینه نیز موفقیتی کسب نکرده است. او به طرح مطالبی پرداخت که صرفا جنبه سرگرم‌کنندگی داشت. پس از وی نوبت به شمار اندکی از این افراد رسید تا به انتشار مطالب خود در این‌ باره بپردازند. اما جای سؤال است که این سینماگران میان‌مایه اگر با سانسورهای صدا و سیما مشکل داشتند چرا همواره با رسانه ملی همکاری می‌کردند؟ چرا تا وقتی که دستمزدهای آنچنانی می‌گرفتند، ساکت بودند اما حالا که هیچ کس به آنها کاری نمی‌سپارد برای جلب توجه دست به نوشتن چنین مطالبی برده‌اند؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *