برنده جایزه نوبل: حکومت ایران سقوط می کند


شیرین عبادی حکومت جمهوری اسلامی را ناپایدار و تداوم وضعیت کنونی در ایران را نامحتمل دانست و گفت: حکومت ایران سقوط خواهد کرد.

به گزارش دویچه وله، از نظر شیرین عبادی، دارنده جایزه نوبل صلح، مردم ایران در برابر نظام جمهوری اسلامی به پا خواهند خواست.

این حقوقدان و فعال حقوق بشر در مصاحبه‌ای که روز سه‌شنبه در روزنامه آلمانی “فرانکفورتر آلگماینه” منتشر شده، گفته است: «شرایط امروز نمی‌تواند پایدار بماند. موقعیت کنونی به دیواری کج می‌ماند که هر لحظه ممکن است فرو بریزد.»

به گفته خانم عبادی، گرچه بحران کنونی هنوز ابعاد وسیعی به خود نگرفته، “اما هر روز گسترده‌تر می‌شود. ریال به شکل فاجعه‌باری ارزش خود را از دست می‌دهد و ایرانی‌ها در هراس و نگرانی به سر می‌برند. این وضعیت ماندنی نیست.»

می گویند نظام در حال سقوط است

آخوند امامی کاشانی در آخرین نماز جمعه تهران گفت: جنگ رسانه‌ای یکی از چیزهایی ست که دشمن به‌وجود آورده برای این‌که در مردم اضطراب و التهاب ایجاد کند و مردم را از نظام جدا کند.

وی گفت: ترامپ خبیث در صحبتهایش می‌گوید جمهوری اسلامی در حال سقوط است؛ ببینید دشمن چقدر برنامه‌ریزی می‌کند. این جنگ رسانه‌ای است. نظام جمهوری اسلامی غریب است، دنیا علیه آن قیام کرده است.

اکثر کشورها به خون ما تشنه‌اند

در میان صد و خورده‌ای از کشور‌های جهان کمتر از انگشتان یک دست دوست واقعی داریم. اکثریتشان به خون ما تشنه هستند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در هجدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید اظهار کرد: باید همانند دوران دفاع مقدس مردم در مقابل دشمنان بسیج شوند.

وی افزود: نمی‌خواهم سیاه‌نمایی کنم، اما در میان صد و خورده‌ای از کشور‌های جهان کمتر از انگشتان یک دست دوست واقعی داریم. در بهترین حالت نسبت به ما بی‌تفاوت هستند. ممکن است به زبان نرم با ما صحبت کنند، اما تجربه نشان داده که با ما دشمن هستند. اکثریتشان به خون ما تشنه‌اند.

قصد آمریکا براندازی جمهوری اسلامی است

خبرگزاری روسی اسپوتنیک در یادداشتی تحلیلی به بررسی رفتار آمریکا علیه رژیم ایران پرداخت و نوشت: آمریکایی‌ها مدعی هستند که به هیچ وجه دنبال سرنگونی نظام ایران نیستند اما از میان حرف تا عمل آمریکایی‌ها زمین تا آسمان فاصله است.

آمریکایی ها مدعی هستند «گروه اقدام علیه ایران» را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی تشکیل داده اند و هدف آنها نه بر اندازی نظام است و نه حمله نظامی. اروپایی ها هم تلاش می کنند خود را کلا طرفدار بقای نظام در ایران نشان دهند. اما از حرف تا عمل آمریکایی ها و اروپایی ها زمین تا آسمان فاصله است.

اگر آمریکایی ها و اروپایی ها اعتراف کنند که تلاش دارند نظام جمهوری اسلامی در ایران را سرنگون کنند قطعا در مجامع بین المللی محکوم می باشند و حکومت ایران می تواند در محاکم بین المللی بر علیه آنها اقامه دعوی کند، اگرچه اینها برای محاکم بین المللی هم پشیزی ارزش قایل نمی باشند اما در آن صورت دیگر چیزی به نام گفتگو میان جمهوری اسلامی و این کشورها منطقی به نظر نمی آید.

خبرنگار آژانس اسپوتنیک این موضوع را در مصاحبه با دکتر فواد ایزدی استاد دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران مطرح کرد.

اسپوتنیک: هدف نهایی تشکیل “گروه اقدام ایران” چیست؟

فواد ایزدی: هدف نهایی این سیاست، تغییر حکومت ایران است. این دقیقا همان چیزی است که آنها می خواهند در ایران انجام دهند. اگر آنها واقعا علاقه مند به تغییر رفتار نظام باشند، باید با جمهوری اسلامی مذاکره کنند. اما آنها به تغییر رفتار و مذاکره با آن علاقه ای ندارد.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا 12 درخواست برای عقد معامله جدید آمریكا با جمهوری اسلامی را اعلام کرد. این تقاضا ها به گونه ای تهیه شده كه نظام نمی تواند آنها را بپذیرد. من تجزیه و تحلیل این درخواست ها انجام شده توسط یک کارشناس آمریکایی در امور ایران را خواندم؛ خواسته های پومپئو، او را به یاد تقاضای اولتیماتومی که توسط اتریش- مجارستان به صربستان در سال 1914 داده شده بود، انداخت.

سناتور آمریکايی: کمر رژیم ملایان را بشکنید

یک سناتور ارشد جمهوری‌خواه با اعلام حمایت کامل از موضع دولت آمریکا در قبال رژیم ایران، گفت: اروپا باید مشخص کند که با حکومت ملایان است، یا آمریکا.

به گزارش فارس، «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز یکشنبه از کشورهای اروپایی خواست واشنگتن را در فشار آوردن به رژیم ایران همراهی کنند.

گراهام که با شبکه «فاکس نیوز» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: کشورهای اروپایی باید به جای تجارت کردن با رژیم ایران، با ایالات متحده همراه شوند. دوستان اروپایی ما باید به ما بپیوندند تا کمر این رژیم را بشکنیم.

وی افزود: در دوران اوباما بنری در خیابانهای ایران بود که آیا شما با ما هستید یا با آنها، یعنی با رژیم…. من به دوستان اروپایی می‌گویم آیا شما با رژیم ملاها هستید یا با مردم ایران.

این سناتور آمریکايی با بیان اینکه هیچ مسئله‌ای مانند رویکرد رئیس‌جمهور آمریکا در قبال رژیم ایران، مرا از او خرسند نکرده است و با تمجید از «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، گفت: این دو باید به فشارها تا زمان تغییر نظام سیاسی در ایران ادامه دهند.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور ترامپ این کار را ادامه دهید، آقای وزیر خارجه پمپئو این کار را ادامه دهید، کمر رژیم ایران را بشکنید، تغییر رژیم در حال رسیدن به ایران است.

نازی‌های مذهبی‌ را پایین می‌آوریم

سناتور لیندزی گراهام پیش تر در مصاحبه با فاکس نیوز گفته بود: روسیه، کره‌ شمالی و اسلام رادیکال، همه تهدیدند. اما بزرگترین تهدید از نظر من، رژیم ایران است. آنها نازی‌های مذهبی‌اند.

وی گفت: سخنرانی وزیر خارجه در جمع ایرانیان در باره آینده این کشور عالی بود. توئیت پرزیدنت ترامپ هم نشان داد که کلانتر جدیدی در شهر است.

این سناتور جمهوریخواه آمریکايی افزود: ما در ارتباط با ایران در آستانه تاریخ قرار داریم. تغییر رژیم تنها راه نجات خاورمیانه از جنگ دائمی است. این رژیم باید برود. ما با کمک به مردم ایران این رژیم را پایین می‌آوریم.

آمریکا به کمتر از سرنگونی راضی نخواهد شد

تصور حل مشکلات با مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است/ مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود/ دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد

خامنه ای هفته گذشته در جمع کارکنان وزارت خارجه جمهوری اسلامی، تصور حل مشکلات نظام با مذاکره یا رابطه با امریکا را خطایی واضح خواند و گفت: امریکا با اصل نظام اسلامی مشکل اساسی و مبنایی دارد.

خامنه ای با اشاره به بیان مکرر غیرقابل اعتماد بودن امریکا از زبان مسئولان نظام افزود: بنده از قدیم این نکته را خاطرنشان می کردم که روی حرف و حتی امضای امریکایی‌ها نمی توان حساب کرد، بنابراین مذاکره با امریکا هیچ فایده ای ندارد.

خامنه ای گفت: مذاکرات با اروپایی‌ها قطع نشود اما نباید معطل بسته اروپایی ماند بلکه باید کارهای فراوان لازم در داخل کشور را دنبال کرد.

خامنه ای در تبیین دشمنی عمیق امریکا با جمهوری اسلامی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال بازگشت به موقعیت و جایگاه خود در ایران قبل از انقلاب هستند و به کمتر از این هم راضی نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *