فیلم؛ تحریمها: ملایان فقط بفکر خودشان هستند


زندگی مردم برای حاکمان ایران اهمیتی نداشته و ندارد

کلیپ زیر: رژیم ایران تنها به دنبال منافع خودش است

بهای سنگینی که مردم بیهوده برای آمریکاستیزی مشتی ملای ضد ایرانی می‌دهند

صادق زیباکلام، تحلیلگر و استاد علوم سیاسی در ایران در باره تحریمهای جدید آمریکا گفت: این بهای بیهوده​‌ای است که داریم می​‌دهیم. بهایی​ است که ۴۰ سال برای جنگیدن با دشمنی به نام آمریکا که برای خودمان درست کرده‌​ایم، داریم می​پردازیم.

در همین حال بیشتر ایرانیان می گویند زندگی مردم برای مسئولین اهمیتی نداشته و ندارد. دویچه وله آلمان گفت: بیشتر کاربران به نقش فساد و اختلاس اشاره کرده‌اند و معتقدند که تحریم‌ها بر مسئولان که همه منابع مالی و اقتصادی را در دست دارند اثر چندانی نمی‌گذارد و پیامدهای آن متوجه مردم است.

این منبع افزود: با وجود “افتخار” دولت روحانی برای “دور زدن تحریم‌ها” و تمهیداتی مانند صدور نفت با نفتکش‌هایی با رادار خاموش یا شعارهایی با ادعای “افول آمریکا به واقعیت تبدیل شده است…” آنچه بیش از همه افول کرده، سطح معیشت مردم ایران است و آنچه جای افتخار باقی نگذاشته، روند شتابان رشد گرانی و تورم است.

از سوی دیگر وزیر خارجه آمریکا گفت: مردم ایران پس از گذشت تقریبا ۴٠سال بیشترین صدمه را از سو مدیریت و فساد اقتصادی خورده اند.

فیسبوک رسمی وزارت خارجه آمریکا با انتشار کلیپ کوتاهی این پیام را می دهد که رژیم ملایان تنها به دنبال منافع خودش است و منافع ملت ایران را در نظر نمی گیرد.

با آغاز دور جدید تحریم ها علیه رژیم ایران، مقامات حکومتی در تهران در مورد هدف و عواقب آن دروغ می گویند. تحریم ها کالاهای انساندوستانه مانند دارو و غذا را شامل نمی شوند اما رژیم به دلایل سیاسی و مالی انتخاب می کند که به مردمش صدمه بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *