انتخابات؛ ترامپ: امشب موفقیت بزرگی بود


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش خود به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در توئیتر نوشته است: امشب موفقیت بزرگی بود، از همه متشکرم

به گزارش رسانه های آمریکايی، در پی برگزاری انتخابات میان دوره ای این کشور، جمهوریخواهان کنترل مجلس سنا را حفظ و استحکام خود را در این مجلس اساسی کنگره تقویت کرده‌اند. دموکرات ها شدیدا به دنبال آن بودند که کرسی های مجلس سنا را از جمهوریخواهان پس بگیرند.

در همین حال شبکه تلویزیونی NBC اعلام کرد دموکرات ها در انتخابات میان دوره ای آمریکا کنترل مجلس نمایندگان را به دست گرفتند، ولی موج آبی که انتطارش را داشتند، بدست نیاوردند.

در این انتخابات که رقابت بر سر 435 کرسی محلس نمایندگان است، جمهوری خواهان 26 کرسی را از دست دادند و دمکراتها 26 کرسی بیشتر بدست آوردند.

ولی در انتخابات فرمانداریهای آمریکا این جمهوری خواهان بودند که پیروز شدند و فرماندار 25 ایالت شدند. موکراتها نیز 21 فرمانداری را بدست آوردند.

همچنین اعلام شد که دو نامزد زن مسلمان وارد مجلس نمایندگان شدند. به گزارش بی بی سی، الهان عمر، نامزد مسلمان سومالیایی تبار، در ایالت مینه‌سوتا و رشیده طلیب، نامزد فلسطینی‌تبار در ایالت میشیگان موفق شدند به عنوان نمایندگان دو حوزه انتخاباتی وارد مجلس نمایندگان شوند.

همچنین یک نامزد مرد از حزب دمکرات که علنا همجنسگرا بودن خود را اعلام کرده بود، برای نخستین بار فرماندار یک ایالت در آمریکا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *