دعوت شبكه ماهواره‌ای از خبرنگار دروغگو


سايت برترين‌ها: سعید کمالی دهقان، خبرنگار روزنامه گاردین که اخيرا در توييتي ادعا كرده بود جمال خاشقجي به دليل اينكه منبع مالي شبکه ماهواره ای “ایران اینترنشنال” را به او لو داده بود، كشته شد از طرف این شبکه به گفت و گوی زنده تلویزیونی دعوت شد.

اين شبکه‌ ماهواره ای در متني نوشت: «ایران اینترنشنال از آقای سعید کمالی دهقان برای شرکت و گفت‌و‌گو در یک برنامه تلویزیونی دعوت می‌کند. این گفتگو شامل ادعاهایی می‌شود که ایشان درباره منابع مالی ایران اینترنشنال در روزنامه گاردین مطرح کرده‌ است.»

ادعاهای دروغ “پینوکیو نیوز” دوباره برملا شد

خبرنگار بسیجی گاردین توییت‌هایش را حذف کرد!

این خبرنگار بسیجی امروز در توییت‌هایی مدعی شده بود جمال خاشقجی قبل از مرگش به او گفته بود كه عربستان سعودی هزینه یك شبكه فارسی‌زبان (ایران اینترنشنال) را پرداخت می‌كند.

وی سپس در توییت دیگری تلویحا عنوان كرد كه امكان دارد این موضوع، برایش تبعاتی در بر داشته باشد.

سفیر جمهوری اسلامی در لندن هم بلافاصله توییت كرد که مقامات ذیربط از مخاطرات احتمالی برای این خبرنگار (کمالی دهقان) آگاه هستند و سفارت نیز با آنها در تماس است.

این در حالیست كه برخی از کاربران ایرانی در توئیتر، ابهامات و سوالاتی درباره پیشنه و وضعیت این خبرنگار روزنامه گاردین مطرح و مدعی شدند كه او زمانی كه در ایران فعالیت رسانه‌ای می‌كرد، خبرنگار خبرگزاری فارس بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *