فیلم فجیع سگ‌ سوزی؛ شکایت از فعال افشاگر


شکایت از کنشگری که “فیلم سگ‌سوزی” را منتشر کرده بود

مدیرعامل سازمان پسماند شهری اهواز می‌گوید “سگ‌های امحاشده” سه قلاده بوده‌اند و تأکید می‌کند که کشتن سگ‌ها ربطی به شهرداری اهواز ندارد. محمدرضا قنواتی در گفت‌وگو با روزنامه ایران همچنین از شکایت از افسانه عربی فرد به ‌دلیل انتشار “فیلم‌های سگ‌سوزی” خبر داده است.

خانم عربی فرد مسئول انجمن حمایت از محیط زیست و حیوانات خوزستان است. در روزهای اخیر انتشار “فیلمی از سگ‌سوزی در خوزستان” در شبکه‌های اجتماعی واکنش گسترده کاربران را برانگیخت. گفته می‌شود تا ۳۰۰ قلاده سگ به این ترتیب کشته شده‌اند که البته تخمین شمار واقعی آنها به دلیل شرایط محیط و وضعیت لاشه‌ها قابل تشخیص نیست.

روزنامه ایران به نقل از فعالان حوزه محیط زیست خوزستان “از رقابت پیمانکاران برای از بین بردن سگ‌ها” نوشته است: «به گفته برخی از آنها کشتن و از بین بردن هر سگ بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان برای صاحب لاشه درآمدزایی دارد.»

گزارش قبلی: ویدئویی منتشر شده که در آن گفته می‌شود در حرکتی وحشتناک، حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ قلاده سگ در منطقه‌ای به نام قلعه جنان در نزدیکی اهواز زنده سوزانده شدند. در این فیلم که در تاریکی گرفته شده نحوه سوزاندن سگ‌ها شرح داده شده است. هرچند شهرداری با تکذیب زنده سوزی سگ ها، به نوعی سوزاندن لاشه آن‌ها را تایید کرده است. همچنین شهرداری گفته است اراضی ای که سگ سوزی در آن اتفاق افتاده در محدوده شهری ما نیست. اما سوال اینجاست که چه کسی به خود اجازه داده دست به چنین جنایت فجیعی بزند؟ سگ سوزی دسته جمعی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *