بازداشت گسترده معلمان؛ هشدار به حاکمیت


محکومیت بازداشت فعالان صنفی معلمان از سوی کانون صنفی فرهنگیان گیلان

درپی موج دستگیری و احضار و تهدید معلمان و فعالان صنفی معلمان در سراسر کشور که توسط اداره‌ی اطلاعات، اطلاعات سپاه، حراست‌ها و پلیس امنیت، صورت گرفته است، گزارشها حاکی از احضار و بازجویی دستکم ۳۰ فعال صنفی است. در این رابطه بیش از ۵۰ نفر پیام تهدید دریافت نموده‌اند و از روز یکشنبه تاکنون دست کم ۱۲ معلم بازداشت شده‌اند.

کانون صنفی فرهنگیان گیلان در بیانیه ای نوشت: …در میان حیرت و شگفتی بسیار، دولت روحانی کارنامه سیاهی علیه معلمان کشور گشود. در پی اعتصاب چشمگیر معلمان سرافراز ایران، موج دستگیری‌ها علیه فعالان صنفی معلمان به راه افتاد. معلمانی که همواره برای ابتدایی‌ترین حقوق خود به مسالمت‌آمیزترین شیوه‌های قانونی روی آورده‌اند؛ اما با خشن‌ترین و غیر قانونی‌ترین برخوردها مواجه بوده‌اند.

تحصن گسترده معلمان نشان داد که موج مطالبات معلمان با این سرکوب‌ها نه تنها خاموش نخواهد شد، بلکه هر روز شعله‌ورتر خواهد گشت. معلمان سرزمین ایران دست از مطالبات خود برنخواهند داشت. سرکوب نه تنها راه حل مشکلات حکومت نیست، بلکه هر روز دامنه معضلاتش را وسیع‌تر خواهد کرد.

کانون صنفی فرهنگیان گیلان هشدار می‌دهد که ادامه بازداشت معلمان زندانی شده، تبعات سختی خواهد داشت و مسئولیت آن صد در صد با حاکمیت جمهوری اسلامی و دستگاه‌های امنیتی دولت حسن روحانی خواهد بود. تردیدی نیست که بازداشت نامتعارف فعالان صنفی، تحصن را ناگزیر به اعتصاب سراسری تبدیل خواهد کرد و تبعات ناشی از التهابات آتی که از حیطه اراده تشکل‌های صنفی خارج خواهد بود، ناخشنودی عمیقی را خلق می‌کند که مسلما آمران چنین برخوردهای غیر قانونی، فاعلان و عاملان این التهابات خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *