فیلم؛ پاسخ کارگران اهواز به تهدیدات لاریجانی


فیلم زیر؛ کارگران نیشکر هفت تپه: اسماعیل رو گرفتن.. ما همه بخشی هستیم

اسماعیل بخشی از نمایندگان کارگران نیشکر هفت تپه اکنون 10 روز است که در بازداشت بسر می برد.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه روز گذشته کارگران بجان آمده را تهدید کرد که بعنوان اخلالگر پیگرد قضایی می شوند و وقیحانه گفت: اعتراضات کارگری، ابزار برای دشمن است.

کارگران هم در پاسخ به یاوه گويی های لاریجانی شعار دادند: دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست.

امروز سه‌ شنبه کارگران زحمتکش شرکت نیشکر هفته تپه برای بیست و سومین روز متوالی در اعتراض به دستگیری نماینده کارگران اسماعیل بخشی و خانم سپیده قلیان فعال مدنی و خبرنگاری که حین تهیه گزارش از اعتصاب کارگران بازداشت شد؛ تظاهرات و راهپیمایی خود را از میدان ساعت به سمت فرمانداری شهرستان شوش آغاز کردند.

سایت ایران کارگر نوشت: مسئولان بجای پاسخگویی به خواسته کارگران محروم و زحمتکش بدنبال آوردن عکس های خامنه ای به این تظاهرات هستند و از صبح تلاش کردند چند عکس و پوستر از خامنه‌ای را در جمعیت توزیع کنند. همچنین نیروهای امنیتی بدنبال دستگیری علی نجاتی رئیس پیشین و عضو کنونی سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به منزل مسکونی وی هجوم بردند. اما به علت عدم حضوی وی موفق به دستگیری او نشدند.

حمایت کانون صنفی معلمان تهران از اعتراضات کارگران

کانون صنفی معلمان تهران با اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه وفولاد اهواز اعلام حمایت و همبستگی نموده است. مدتهاست که کارگران نیشکر هفت‌تپه در سخت‌ترین شرایط معیشتی که نتیجه سیاست‌گذاری غلط دولت جمهوری اسلامی می‌باشد به سر برده و دست یاری به سوی مسئولین امر دراز کرده‌اند؛ زحمت‌کشانی که آبرومندانه از دسترنج خود ارتزاق می‌کنند و امروز قربانی زیاده‌خواهی و قدرت‌های مافیایی خصوصی‌سازی شده‌اند. امروز حقانیت، نجابت و مظلومیت این کارگران بر همگان عیان و اثبات شده و فریاد مددخواهی‌شان بلند است. بطوریکه در هفته‌های اخیر مورد همبستگی و حمایت اقشار مختلف مردم قرار گرفته‌اند. در میان این حمایت‌کنندگان، معلمان و کارگران و رانندگان و دیگر اقشار مردم به چشم می‌خورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *