اعتراض شدید دانشجویان نسبت به سیاست سرکوب


اعتراض شدید شوراهای صنفی دانشجویان از ۳۵ دانشگاه نسبت به سیاست سرکوب و تبعیض

به مناسبت روز دانشجو شوراهای صنفی دانشجویان از ۳۵ دانشگاه سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای، اعمال سیاست سرکوب و تبعیض در دانشگاه‌ها و بازداشت انبوه دانشجویان دگراندیش از سوی حاکمیت را به شدت محکوم کردند. شوراهای صنفی دانشجویان از ۳۵ دانشگاه در بیانیه خود از موج اعتراضات کارگران، معلمان، کامیونداران و سایر اقشار جامعه حمایت کرده و با خواست‌های آنها اعلام همبستگی نموده‌اند.

سرکوب نظام‌مند دانشجویان

در این بیانیه از جمله آمده است: اما سرکوب نظام‌مندِ دانشگاهیان از این نیز عمیق‌تر بوده است. حضور مستمر افراد ناشناسِ لباس شخصی در محیط‌های دانشگاه، پرونده‌سازی‌های امنیتی و انضباطی برای دانشجویان و لغو اسکان دانشجویان و ارعاب خانواده‌هایشان – به ویژه در مورد دانشجویان زن – به شدت فزونی یافته است. علاوه بر این، واگذاریِ حوزه‌های گوناگونِ دانشگاه به پیمانکاران خصوصی، خود در جهت درهم‌شکستن قدرت مقاومت و چانه‌زنیِ دانشجویان عمل کرده است؛ چرا که پیگیریِ حقوق حقه‌ دانشجویی از یک پیمانکار خصوصی به مراتب دشوارتر است تا از مقامات رسمی دانشگاه. با اینمه گمان نکنید سرکوب ذره‌ای ما را از ایستادگی بر سر خواست‌های به حق خود در دفاع از محذوفان آموزش عالی باز می‌دارد.

سكوت امروز دانشگاه، سكوت اعتراضی است

مصطفی معین، وزیر سابق علوم گفته: سکوت امروز دانشگاه و دانشجو به معنای بی‌تفاوتی یا بی‌مسوولیتی نیست. سکوتی اعتراض‌آمیز است. نا امید به آن مفهوم که به کلی بریده باشند یا احساس مسوولیت نکنند، نیستند. به این دلیل که مشکلات، محدودیت‌ها و احساس ناامنی زیاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *