ایران؛ سی سال زندان؛ مجازات احتمالی مدیر خاطی


مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی از طرف آمریکا به کلاهبرداری در روابط تجاری با رژیم ایران متهم شده و ممکن است در این زمینه تا ٣٠ سال زندان بگیرد.

منگ وانژو، به درخواست آمریکا در کانادا بازداشت شده و در دادگاهی در کانادا حاضر شد تا درباره وثیقه‌اش تصمیم‌گیری شود. دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند که خانم منگ از یکی از شرکت‌های تابعه هواوی، به نام اسکای‌کام استفاده کرده تا در سال‌های ٢٠٠٩ تا ۲۰۱۴ تحریم‌های ایران را دور بزند.

بازداشت مدیر مالی بین‌المللی شرکت چینی

مدیر مالی بین‌المللی شرکت چینی هوآوی که به تخطی از تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران مظنون است، در ونکوور کانادا بازداشت شده است و به دولت آمریکا استرداد داده می‌شود.

به گزاریش ایسنا، به نقل از دیلی میل، سخنگوی وزارت دادگستری کانادا در این باره گفت: منگ که از اعضای هیئت رئیسه این شرکت فناوری بوده و دختر رن ژنگفی، بنیان‌گذار این شرکت است، در یکم ماه دسامبر بازداست شده و جلسه استماعی در روز جمعه برای او ترتیب داده شده است.

نمایندگان هوآوی که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارتباطات است به نیویورک‌تایمز گفتند: اطلاعات بسیار کمی از اتهامات در اختیار این شرکت قرار گرفته و این شرکت از هیچ گونه تخلفی توسط منگ آگاه نیست.

منابعی اگاه به رویترز گفته‌اند که مقامات آمریکایی حداقل از سال ۲۰۱۶ هوآوی را به انتساب فرستادن محصولات با اصالت آمریکایی به ایران و سایر کشورها که تخطی از قوانین تحریم‌ و صادرات آمریکا به شمار می‌رود، مورد تفحص قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *