ایران؛ سی سال زندان: مجازات همدست سرکوبگران


حدود یک هفته از دستگیری یکی از مدیران ارشد شرکت هواوی در کانادا می‌گذرد. اتهام او نقض تحریم‌ها و معامله با رژیم ایران است. نماینده دولت کانادا از احتمال سی سال زندان در ارتباط با پرونده او سخن گفته است.

پس از پایان بازجویی، مقامات قضایی کانادا در شهر وانکوور اعلام کردند مدارک حکایت از نقض تحریم‌های رژیم ایران از سوی مدیر ارشد شرکت هواوی دارد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی اعلام کرد: مدیر ارشد مالی شرکت چینی هواوی از طرف آمریکا به کلاهبرداری در روابط تجاری با رژیم ایران متهم شده و ممکن است در این زمینه تا ٣٠ سال زندان بگیرد.

دادستان‌های آمریکایی می گویند که این مدیر چینی از یکی از شرکت‌های تابعه هواوی، به نام اسکای‌کام استفاده کرده تا در سال‌های ٢٠٠٩ تا ۲۰۱۴ تحریم‌های ایران را دور بزند.

مدیر مالی بین‌المللی شرکت چینی هوآوی که به تخطی از تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران مظنون است، به دولت آمریکا استرداد داده می‌شود.

منابع آگاه گفته‌اند که مقامات آمریکایی حداقل از سال ۲۰۱۶ هوآوی را به انتساب فرستادن محصولات با اصالت آمریکایی به ایران که تخطی از قوانین تحریم‌ و صادرات آمریکا به شمار می‌رود، مورد تفحص قرار داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *