تحریمهای آمریکا؛ ادامه اظهارات تهدید آمیز روحانی


روحانی امروز با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: با تضعیف جمهوری اسلامی از راه تحریم، خیلی‌ها در امان نخواهند بود؛ اجازه نخواهیم داد آمریکا از هزینه خسارت‌ها و ویرانی‌ها بگریزد. آنها که حرف ما را باور ندارند، خوب است به نقشه جغرافیا نگاهی بیاندازند.

روحانی پیش تر گفته بود: آمریکا بداند اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

روحانی که در شاهرود سخنرانی می کرد، گفت: آمریکا می خواهد ما را از تبادل تجاری با دنیا منزوی می کند و جمهوری اسلامی را از فروش نفت باز می دارد، اما آمریکا بداند ما نفتمان را خواهیم فروخت.

روحانی که با لحنی عصبی سخن می گفت، افرود: آمریکا قادر نیست جلوی صادرات نفت ما را بگیرد؛ آمریکا بداند اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ما را بگیرد، نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.

روحاین ماه گذشته نیز گفته بود: آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که میخواهند به طور کامل جلوی صادرت نفت ایران را بگیرند، آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود، اگر شما توانستید این کار را بکنید تا نتیجه اش را ببینید.

یک فرمانده ارتش آمریکا در واکنش به تهدید تلویحی روحانی به بستن تنگه هرمز هشدار داده بود که نیروی دریایی این کشور برای تضمین آزادی دریانوردی و جریان آزاد تجارت از مسیر تنگه هرمز آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *