اروپا قرار بود تضمین بیاورد، حالا فشار میآورد!


روحانی: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد

رادیو آلمان: جمهوری اسلامی باید منتظر فشارهای بیشتر اتحادیه اروپا باشد. به نظر می‌رسد که رژیم ایران باید خود را برای فشارهای بیشتر اتحادیه اروپا آماده کند. به گفته وزیر خارجه آلمان، این اتحادیه تداوم آزمایش‌های موشکی، رفتار حکومت ایران در سوریه و فعالیت‌های اطلاعاتی تهران در اروپا را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری آلمان، هایکو ماس در ادامه افزود: این بحث ناخوشایندی برای رژیم ایران خواهد بود، زیرا ما با چنین تحولاتی در آنجا موافق نیستیم و همچنین نخواهیم پذیرفت که این تحولات همین‌طور ادامه یابند.

اروپا قرار بود تضمین بیاورد، تحریم می‌ آورد!

در حالیکه امروز اجلاس اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریمها علیه رژیم تهران به دلیل اقدامات تروریستی تشکیل می‌شود، کیهان خامنه‌ای با نگرانی نوشت: اتحادیه اروپا قرار بود تضمین بیاورد، تحریم می‌آورد!

این منبع حکومتی افزود: دیپلمات‌های غربی به یک روزنامه انگلیسی (فایننشال تایمز) گفته‌اند اتحادیه اروپا قصد دارد اعمال تحریم‌های محدود علیه ایران را بررسی کند.

رسانه های حکومتی درباره اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل در روز دوشنبه نوشتند: (کشورهای فرانسه و انگلستان) در عین‌حال که می‌گویند دنبال دور زدن تحریمهای آمریکا علیه ایران هستند در تدارک اعمال تحریمهای جدید علیه جمهوری اسلامی به بهانه‌های حقوق‌بشری هستند.

یک رسانه حکومتی اظهارنظر سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا را یادآوری کرد که گفته بود: ما توانستیم بسیاری از تجار و کشورها را قانع کنیم که منافع‌شان ایجاب می‌کند با جمهوری اسلامی معامله نداشته باشند. پس هر راه‌ کاری که اروپا دارد اجرایی می‌کند در نهایت بدون استفاده می‌ماند و به درد نمی‌خورد.

این در حالیست که روحانی امروز طی سخنانی با اشاره به شکست برجام گفت: سال آینده به دلیل تحریم‌ها با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد. اشکال ما این است که فرصت‌ها را می‌سوزانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *