اسرائیل: کشف سومین تونل زیرزمینی حزب‌الله

اسرائیل می‌گوید تونل جدیدی را که خزب الله از لبنان برای نفوذ به اراضی تحت کنترل اسرائیل در مناطق مرزی کشیده شده بود، کشف کرده است. این سومین تونلی است که اسرائیل از آغاز عملیات هفته گذشته در مناطق مرزی خاک خود با لبنان کشف و یا منهدم کرده است.

ارتش اسرائیل به مکان دقیق کشف تونل یاد شده اشاره نکرده اما همانند دو مورد قبل تاکید کرده است که این تونل تهدیدی قریب‌الوقوع برای ساکنان مناطق مرزی اسرائیل با لبنان به حساب نمی‌آید.

به گزارش منابع نظامی اسرائیل این تونل پس از ردیابی با انوهی از مواد منفجره پر شده و در صورت لزوم یا هنگام مواجه شدن با هرگونه تهدید منهدم خواهد شد.

ارتش اسرائیل چهارم دسامبر گذشته عملیاتی را برای تخریب و انهدام تونل های زیر زمینی ردیابی شده در مناطق مرزی خاک خود با لبنان آغاز کرد. تل‌آویو می گوید که این تونل‌ها توسط نیروهای حزب‌الله و جهت انجام عملیات ضد اسرائیلی طراحی و ساخته شده است.

اسرائيل پیشتر پس از شناسایی و کشف دو تونل زیر زمینی از ارتش لبنان و نیروهای حافظ صلح سازمان ملل خواسته بود تونل‌هایی که در مرز لبنان حفر شده است، تخریب کنند. تل‌آویو تاکید کرده بود که تونل‌های حفر شده توسط حزب‌الله باید به دست نیروهای لبنانی منهدم شوند.

نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه با هشدار شدید به حزب‌الله تهدید کرد در صورتی که نیروهای این گروه خاک کشورش را مورد حمله قرار دهند با واکنشی مواجه خواهند شد که هرگز تصور آن را نخواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *