ایران؛ حضور مایک پمپئو درجلسه شورای امنیت


حضور وزیر خارجه آمریکا در جلسه شورای امنیت درباره آزمایش موشکی سپاه پاسداران

بنا به گزارشها، مایک پمپئو در این نشست به تهدیدات برنامه موشکی رژیم ایران اشاره خواهد کرد. وزیر خارجه آمریکا پیش تر در صفحه توئیتر خود نوشته بود: رژیم ایران به‌ تازگی یک موشک میان‌برد بالستیک آزمایش کرده که قادر است کلاهک‌های متعدد از جمله هسته ای حمل کند. این آزمایش، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض می‌کند.

این آزمایش موشکی با واکنش منفی فرانسه و انگلیس هم مواجه و در نهایت سبب شد تا شورای امنیت سازمان ملل پشت درهای بسته، درباره برنامه موشکی رژیم ایران تشکیل جلسه دهد.

برایان هوک، مسئول ویژه آمریکا در امور ایران نیز هشدار داد که ادعای رژین ایران درباره دفاعی بودن برنامه موشکی اش، دروغ است.

سپاه پاسداران خبر سرویس‌های غربی را تائید کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تائید خبر تست موشکی اخیر گفت: واکنش‌ آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که این تست برای آنها بسیار مهم بود که فریادشان درآمد.

پاسدار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با تایید خبر تست موشکی اخیر اظهار داشت: ما تست‌های موشکی‌مان را انجام می‌دهیم و این کار اخیر هم تست مهمی بود.

سرویس‌های غربی: اقدام تحریک آمیز سپاه

سازمان های اطلاعاتی غربی تایید کردند که رژیم ایران برنامه های موشکی خود را گسترش داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه دی ولت، سازمان های اطلاعاتی تایید کردند که رژیم ایران برنامه های موشکی خود را گسترش و تعداد آزمایشات را افزایش داده و موشک ها نیز قادر به رسیدن به اروپا هستند.

براساس این نشریه، رژیم تهران از سوریه به عنوان یک زمین تست برای تسلیحاتش استفاده می کند.

بر اساس اطلاعاتی که از سوی سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای غربی منتشر شده، جمهوری اسلامی در سال ۲۰۱۸ آشکارا بر فعالیت‌های موشکی خود افزوده است. ناظران این موضوع را نقض توافق هسته‌ای می‌دانند.

روزنامه آلمانی “ولت ام زونتاگ” گزارشی پیرامون افزایش چشمگیر فعالیت‌های موشکی جمهوری اسلامی منتشر کرده است. گفته می‌شود که رژیم ایران در سال جاری میلادی بیش از ده بار آزمایش موشکی انجام داده است. در این گزارش نسبت به افزایش توان موشکی جمهوری اسلامی ابراز نگرانی شده است.

خبرگزاری آلمان، روز یکشنبه ۱۸ آذر (۹ دسامبر) بخش‌هایی از گزارش روزنامه “ولت ام زونتاگ” را بازتاب داده است. در این گزارش تصریح شده است که خبرنگاران روزنامه “دی ولت” اطلاعات مربوط به فعالیت‌های موشکی را از طریق سازمان‌های اطلاعاتی غرب به ‌دست آورده‌اند.

موضوع بر سر آزمایش‌های موشکی جمهوری اسلامی است. گفته شده است که رژیم ایران موشک‌هایی را آزمایش کرده است که می‌توانند حتی نقاطی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را نیز هدف قرار دهند.

در گزارش روزنامه “ولت ام زونتاگ” آمده است که آزمایش‌های موشکی و تولید موشک‌های میان‌برد توسط جمهوری اسلامی می‌توانند به عنوان نقض توافق هسته‌ای پنج به‌اضافه یک با حکومت ایران تلقی گردند.

فاصله موشک‌های سپاه تا قلب تل آویو فقط ۷ دقیقه است

به گزارش مهر، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرتاب موشک‌های اخیر سپاه پاسداران به سوریه، گفت: دشمن بداند ریسک دشمنی با جمهوری اسلامی بالا رفته و ما موشک‌هایی با برد بسیار بالاتری را می‌توانیم علیه متجاوزان امتحان کنیم.

وی با اشاره به حادثه اهواز، تاکید کرد: اگر دشمن بخواهد تجاوزگری کند موشک‌های ما می‌تواند در عرض ۷ دقیقه قلب تل آویو را بشکافد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *