فیلم؛ شعار بازنشستگان: کارگر زندانی آزاد باید گردد


شعار بازنشستگان در تجمع اعتراضی مقابل مجلس:

امروز شعار تجمع اعتراضی بازنشستگان مقابل مجلس، شامل آزادی کارگران بازداشت شده گروه ملی فولاد اهواز نیز بود. (فیلم زیر)

انها شعار می دادند: از اهواز تا تهران، زحمتکشان در زندان
کارگران فولاد آزاد باید گردند

این در حالیست که بازداشت کارگران معترض فولاد اهواز هم‌چنان ادامه دارد. بنا‌ به گزارشها مأموران امنیتی نیم ه‌شب گذشته ۲۷آذر با یورش به منازل آنان و ایجاد رعب و وحشت ده تن دیگر از کارگران را به طرز وحشیانه‌ای بازداشت کردند..

۳۱کارگری که طی ۲۴ساعت گذشته بازداشت شده بودند به زندان شیبان (زندان مرکزی) اهواز منتقل شده‌اند.

در همین حال وزارت‌ خارجه آمریکا بازداشت و سرکوب کارگران فولاد اهواز را محکوم کرد.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، در پیامی در توئیتر از دستگیری کارگران فولاد در ایران به دلیل درخواست پرداخت حقوق خود ابراز تاسف کرد و گفت رژیم حاکم بر ایران همواره حقوق مردم را نقض می‌کند.

وی در این پیام می گوید: «دیروز، رژیم ایران کارگران فولادی را که فقط درخواست داشتند حقوقشان پرداخت شود دستگیر کرد. متاسفانه این همان روشی است که رژیم همواره حق مردم ایران را نقض کرده است. ایالات متحده از حقوق مشروع آنها حمایت می کند. مردم ایران حق دارند در صلح و برخورداری از کرامت زندگی کنند.

از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از اعتراض کارگران هواز و دستگیری آنان گزارش داد: رژیم ایران تعداد نامشخصی از کارگران را بعد از ۵هفته تظاهرات به‌خاطر تأخیر در پرداخت حقوق دستگیر کرده است.

این منبع افزود: رژیم ایران دست به گریبان بحران اقتصادی است و سلسله تظاهراتی در ماههای اخیر دیده شده است در حالی که مقامهای رژیم ایران تلاش کرده‌اند تاثیرات تحریمهای آمریکا را کم اهمیت جلوه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *