حمله بی سابقه آمریکا به رهبر جمهوری اسلامی


وزیر خارجه آمریکا امروز در اظهاراتی بی سابقه گفته: حاکمان کنونی ایران جزو خطرناک‌ترین و بدترین‌ تروریست‌های جهان هستند.

همچنین اعلام شد آمریکا می‌خواهد حضور نظامی خود در خلیج فارس را تقویت کند.

به گزارش صدای آمریکا، مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه ۲۳ دی‌ ماه گفت: افرادی که در حاکمیت رژیم ایران هستند و دست به دستگیری شهروندان آمریکایی می‌زنند، از جمله خطرناک‌ترین و بدترین‌ تروریست‌های جهان هستند.

آقای پمپئو از ابوظبی و در جریان سفر خود به خاورمیانه در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «فیس د نیشن» شبکه «سی‌بی‌اس» گفت:‌به همین خاطر است که می‌گوییم توافق اتمی موسوم به برجام، ایده‌ای ناگوار بود.

وزیر امور خارجه آمریکا، همچنین در جریان دیدار خود از قطر در نشستی خبری از تقویت حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس سخن گفت. قرار است بدین منظور پایگاه هوایی آمریکا در قطر توسعه یابد.

پمپئو بر رابطه نزدیک میان آمریکا و قطر تاکید کرد و گفت: وقایعی عالی میان دو کشور آمریکا و قطر اتفاق افتاده است.

این در حالیست که قطع روابط کشورهای عربی بویژه عربستان سعودی با قطر این کشور را به جمهوری اسلامی نزدیک کرده است.

سفر غیرمعمول پمپئو به هشت کشور منطقه

وزیر خارجه آمریکا در اقدامی کم سابقه و در یک تور، به هشت کشور عربی، که عمدتا با رژیم ایران زاویه دارند، سفر کرده است.

به ندرت پیش می‌آید که وزیر خارجه آمریکا در یک تور، به این همه کشور – هشت کشور- سفر کند. حتی مقامات آمریکایی هم معتقدند که سفر پومپئو غیرمعمول است.

برخی معتقدند که هدف اصلی این تور، توزیع نقش‌ها در کارزار مقابله با جمهوری اسلامی در ماه‌های آینده است.

پومپئو، پس از دیدار با پادشاه اردن تصریح کرد: در هفته‌های آینده خواهید دید که ما تلاش‌های خود را برای اعمال فشار واقعی بر رژیم ایران دوچندان خواهیم کرد.

یکی از سرسخت ترین مخالفان ملاها در تیم ترامپ

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا، یکی از سرسخت‌ترین مخالفان رژیم ایران در واشنگتن را در یک سمت کلیدی در شورای امنیت ملی آمریکا منصوب کرده است.

اگر چه کاخ سفید هنوز درباره ورود ریچارد گولدبرگ به شورای امنیت ملی هیج اظهارنظری نکرده است؛ اما رسانه‌ها و چهره‌های منتقد جمهوری اسلامی از پیوستن گولدبرگ به تیم بولتون ابراز خوشحالی می‌کنند.

گولدبرگ در شورای امنیت ملی آمریکا، منصب «رئیس بخش مقابله با تسلیحات کشتار جمعی» را برعهده خواهد گرفت. بنابراین، او در این منصب جدید، به طور تنگاتنگ با برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، کار خواهد کرد.

گولدبرگ در مجلس سنا، به عنوان معمار اصلی شدیدترین تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران شناخته می‌شود. او، به عنوان مذاکره‌کننده اصلی جمهوریخواه، درباره سه دور از تحریم‌ها علیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی، سوئیفت و نیز کل بخش‌های اقتصاد ایران مذاکره کرده و در این خصوص مقالات متعددی نوشته است.

او، علاوه بر طراحی تحریم‌ها، حتی از مقابله نظامی با رژیم ایران هم حمایت می‌کند

مارک دوبوویتز، رئیس اندیشکده «بنیاد دفاع از دمکراسی‌ها» در توئیتر خود نوشت: برای پیوستن به شورای امنیت ملی به منظور حداکثر کردن کارزار فشار علیه جمهوری اسلامی کسی بهتر از همکارم ریچارد گولدبرگ، وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *