آخرین اظهارات مقامات رژیم درباره اروپا/آمریکا


سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی امروز گفت: ماهواره ‌ای که قراراست بزودی به فضا پرتاب شود، کاملا جنبه علمی دارد .

قاسمی افزود: جمهوری اسلامی برای انجام اینگونه اقدامات علمی منتظر اجازه هیچ کشوری نمی‌ماند .

وی همچنین در بخشی دیگر از صحبت‌های خود گفت: جمهوری اسلامی از اروپایی‌ها به خاطر تاخیرهای‌شان در اجرای سازوکار مالی یا همان spv گله‌مند است.

جواد ظریف در این باره گفته: اروپا باید تصمیم بگیرد که آیا می‌خواهد هزینه‌ای پرداخت کند. در ضمن به اختلافات داخلی آمریکا هم نباید امید نبندیم

روحانی هم امروز در شهرستان گنبدکاووس گفت: 2 ماهواره در روزهای آینده به هوا پرتاب می‌کنیم. آمریکایی‌ها ‌قادر به ‌شکست ‌ما نیستند .

این در حالیست که وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته به رژیم ایران نسبت به این اقدام که نقض قطعنامه شورای امنیت بشمار می رود، هشدار داده بود و گفت: آمریکا نظاره‌گر اعمال مخرب حکومت ایران نمی‌ماند.

کارشناسان آمریکایی اخیرا با بررسی تصاویر ماهواره ای اعلام کردند که رژیم ایران در تدارک پرتاب ماهواره با موشک سیمرغ از پایانه فضایی خمینی است.

وزیر خارجه آمریکا گفت: رژیم ایران اعلام کرده که برنامه دارد بزودی سه موشک حامل پرتاب فضایی راه‌اندازی کند. این در حالیست که قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل به صراحت از رژیم ایران می‌خواهد هیچ‌گونه فعالیتی در حوزه موشک‌های بالستیکی که قابلیت حمل کلاهک اتمی دارند، نداشته باشد. فعالیت موشک حامل پرتاب فضایی در همین حوزه است چرا که معادل همان فناوری موشک اتمی در خانواده موشک‌های بالستیک قاره‌پیما است. یک موشک قاره‌پیما با برد ۱۰ هزار کیلومتر، توانایی رسیدن به ایالات متحده را دارد.

وزیر خارجه آمریکا افزود:‌ رژیم ایران از بزرگترین حامیان تروریسم در جهان است و تولید موشک و فناوری مرتبط با آن را به عنوان اولویت دنبال کرده و به گروه‌های نزدیک به خود در خاورمیانه هم منتقل می‌کند که بی‌احترامی و دست انداختن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت محسوب می‌شود.

مایک پمپئو هشدار داد: ایالات متحده نظاره‌گر سیاست‌های مخرب رژیم ایران در به خطر انداختن ثبات و امنیت جهانی نمی‌ماند. ما به رژیم توصیه می‌کنیم در این برنامه‌های هدایت موشکی تحریک‌کننده تجدید نظر کرده و به تمامی فعالیت‌های موشکی بالستیک خود پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *