خبرهای دردناک از فاجعه سیل در پلدختر + فیلم


صدها منزل مسکونی در پلدختر و معمولان و خصوصا روستاهای آنها به طور کامل تخریب شده اند. مردم این روستاها با توجه به مسدود شدن راه ارتباطی و تخریب منازل، نیاز شدید به مواد غذایی و چادر دارند.

به گزارش بهارنیوز، فیلمی از استانداری لرستان منتشر شده که در آن، گزارشگر می‌گوید: چم‌مهر روستایی در لرستان که در روز ۱۲ فروردین ساعت‌ها به طور کامل زیر آب بود و روز ۱۳ فروردین با پایین آمدن آب، هیچ اثری از ساکنان روستا، نیست. در همین راستا خبرهای غیر رسمی حاکیست ساکنان این روستا در سیل مفقود شده‌اند.

در گزارش دیگری گفته شده: مردم سوسنگرد روز سه شنبه به پشت بام خانه های خود رفته اند. اگر به سوسنگرد بی توجهی شود ممکن است فاجعه پلدختر در این شهر نیز تکرار شود. گفته می شود در پلدختر کسانیکه به پشت بام پناه برده بودند، سیل آنها را به همراه منزلشان با خود برده است.

در یک گزارش دیگر یک سرباز وظیفه ارتش از بروز فاجعه انسانی در پلدختر می گوید:.. مردم در پشت بام‌ها بودند که سیل آنان را با خانه‌های‌شان برده و هیچ‌کس نمی‌داند مفقود شدگان اکنون کجا هستند….

اینها در حالیست که رحمانی فضلی وزیر کشور دولت روحانی در یک دروغگويی آشکار گفته:.. بطور لحظه‌ای پیگیر امدادرسانی به پلدختر بودم. به جز مشکلاتی که به‌ دلیل خرابیهای ناشی از سیل ایجاد شده بود، آسیب های جدی و خاص انسانی گزارش نشده است.

فیلم زیر: تخریب منازل در پلدختر بر اثر سیل ویران‌گر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *