تحریمهای جدید آمریکا امروز اعلام می شود


به گزارش اسپوتنیک، آمریکا تصمیم دارد امروز دوشنبه و پس از هدف قرار گرفتن پهپاد این کشور توسط سپاه پاسداران، تحریم های جدیدی علیه رژیم تهران اعمال کند.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با سی ان ان گفت: انتظار میرود که رئیس جمهور تحریم های جدیدی علیه رژیم تهران در پاسخ به منهدم کردن پهپاد این کشور و حمله به تانکرهای نفتی در دریای عمان که مشخصا توسط آنها صورت گرفته، اعمال کند.

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه از اینکه رژیم ایران از شلیک به یک هواپیمای آمریکايی با 35 سرنشین بر فراز خلیج فارس خودداری کرد، تشکر نمود. ولی گفت که از روز دوشنبه تحریم‌های عمده بیشتری را علیه جمهوری اسلامی اعمال می‌کند و گزینه نظامی نیز همچنان روی میز است.

ترامپ چیزی درباره اینکه این تحریم‌های عمده چه خواهند بود نگفت، ولی افزود که به دنبال آن روزی است که تحریمها از ایران برداشته شوند و آنها دوباره به ملتی سازنده و موفق تبدیل شوند و گفت: هر چه زودتر، بهتر!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه از رایزنی‌ها در کمپ دیوید درباره ایران خبر داد و گفت: اگر رژیم تهران با او مذاکره و توافق کند، من بهترین دوست آنها خواهم بود.

این در حالیست که یک سرکرده سپاه پاسداران گفته: بدترین تهدید برای ما مذاکره است.

پاسدار شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی گفت: آنچه که امروز به عنوان تهدید واقعی و فریب افکار عمومی برای جمهوری اسلامی مطرح است، طرح مذاکره با آمریکا است.

وی افزود: آمریکايی ها هرجا احساس خطر کنند ابتدا خطر موجود برای خود را از راههای گوناگون از جمله مذاکره دروغین و …کاهش می‌دهند بعد تجاوز نظامی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *