دلیل خوش‌ خدمتی‌ های اصلاح طلبان قلابی

مذاکره اصلاح طلبان با شورای نگهبان بازی با کلمات است
زیباکلام: فراکسیون امید به‌دنبال معامله با اصولگراهاست

به گزارش خبرآنلاین، صادق زیباکلام معتقد است این بحث که حقوقدان‌های جدید شورای نگهبان نزدیک به گرایشات سیاسی تند هستند تا میانه‌رو یک بحث فرعی است درحالی که مشکل اصلی معضل نظارت استصوابی است که با اصل دموکراسی مغایرت دارد. او البته در جریان انتخاب این حقوقدان‌ها پیکان انتقادش را به سمت فراکسیون امید نشانه می‌رود و می‌گوید مدتهاست فراکسیون امید به جای پرداختن به مطالبات مردم به دنبال معامله با اصولگرایان برای تضمین آینده انتخابات و رسیدن به قدرت هستند.

زیباکلام در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چطور اصلاح‌طلبان! مجلس حاضر می‌شوند به فردی مانند محمد دهقان رای بدهند؟ می‌گوید: به نظر من فراکسیون امید مدت‌هاست که به معامله با اصولگرایان و به یک معنا خوش خدمتی برای آنها رو آورده است تا شورای نگهبان در انتخابات بعدی رد صلاحیتشان نکند!

وی افزود: بار‌ها و بار‌ها کسانی که رد صلاحیت شده‌اند از شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت خود را پرسیده‌اند و آن‌ها جز یکسری ایرادات کلی مانند اینکه میزان التزام شما به ولایت فقیه یا التزام به جمهوری اسلامی روشن نشد. یعنی این جمله‌ای که آقای کدخدایی گفته‌اند به نظرم ختم کلام است؛ او گفته است ما (یعنی شورای نگهبان) نمی‌گوییم صادق زیباکلام صلاحیت ندارد بلکه می‌گوییم صلاحیت صادق زیباکلام برای شورای نگهبان احراز نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *