لغو جلسه ترامپ و مکرون بر سر رژیم ایران


منابع آگاه رسانه‌ای در نیویورک می‌گویند: دیدار رییس جمهور فرانسه و رییس جمهور آمریکا برای گفتگو بر سر ایجاد کانال ویژه مالی اروپا با رژیم ایران لغو شد.

به گزارش صداوسیما، رسانه‌های فرانسوی از هفته‌های گذشته مکرون را واسطه پیام‌هایی به رژیم ایران و تسهیل کننده برقراری یک اعتبار ۱۵ میلیارد دلاری برای تهران می‌دانستند.

دیدار ترامپ و مکرون در این مورد قرار بود روز سه شنبه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگرار شود که لغو شد.

تیر خلاص به میانجی جوانی که قرار بود تهران و واشنگتن را آشتی دهد

به گزارش خبرآنلاین، پی‌یر هاسکی، روزنامه نگار فرانسوی در یادداشتی با عنوان: “شلیک به میانجی گری فرانسه در پرونده ایران” در پایگاه اینترنتی “فرانس اینتر” ضمن بررسی موانع و چالش های میانجی گری میان تهران و واشنگتن، معتقد است ترامپ در نشست سران گروه 7 تا اندازه زیادی با فرانسه به توافق رسیده بود ولی با بازگشت به کشورش، مشاوران او، نظرش را تغییر دادند.

وی نوشت: اما دیپلمات های فرانسوی هنوز ناامید نشده اند و تلاش می کنند بتوانند میانجی گری خود را به سرانجام برسانند؛ اما مذاکره با ترامپ به این آسانی ها نیست. در بیاریتس (اجلاس گروه هفت)، امانوئل مکرون رو در روی ترامپ قرار گرفت و با او ناهار خورد و در مقابل استدلال های مکرون حساسیت زیادی نشان نداد و اجازه داد تا وزیر خارجه رژیم ایران به بیاریتس بیاید. اما به محض بازگشت به واشنگتن، ترامپ به ناگاه تحت تأثیر مشاوران خود قرار گرفت و آنها توانستند دست برتر را در مقابل ترامپ بگیرند.

این روزنامه نگار فرانسوی نوشت: روزنه ای که در بیاریتس درخشیده بود در حال بسته شده است و این انتظار می رود که جایش را به افزایش تنش بدهد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *